Warszawska Rowerowa Grupa Pielgrzymkowa - Warszawska Pielgrzymka Rowerowa


Idź do treści

I SOBOTY M-CA 2022

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA Z MB FATIMSKĄ - 2022


„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię,
tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

Odpowiadając na wezwanie MB Fatimskiej cyklicznie pielgrzymujemy na rowerach w pierwsze soboty miesiąca od maja do października 2022 r. (7 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października - bez względu na pogodę).

Oprócz osobistych intencji szczególnie będziemy wznosili do Boga modlitwę o ustanie konfliktów zbrojnych i pokój w sercach ludzi na całym świecie.

Trasy będą zróżnicowane (ok. 40-60 km), nie będą prowadzone zapisy, a zbiórki w różnych miejscach Warszawy.

Szczegółowy plan dnia podamy na kilka dni przed pielgrzymką.

Obowiązkowe wyposażenie: kask, żółta kamizelka odblaskowa, zapasowa dętka, karta rowerowa i pełnoletni opiekun dla osób poniżej 18 roku życia.

Uczestnictwo jest bezpłatne, a wyżywienie we własnym zakresie.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 7 maja 2022 r.


"Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego" (Dz. 699)


Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki: parafia Św. Łukasza na Jelonkach, sanktuaria MB Fatimskiej w Ursusie, Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Kolbe - Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

Przed wyjazdem o godz. 8 różaniec wynagradzający, a po nim ok. 8.45 msza św.

W trakcie pielgrzymowanie również będziemy rozważali tajemnice różańca św.
Oprócz osobistych intencji szczególnie będziemy wznosili do Boga modlitwę o ustanie konfliktów zbrojnych i pokój w sercach ludzi na całym świecie.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 4 czerwca 2022 r.


„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, a Jego imię jest święte” (Łk 1, 49)


Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki: parafia Św. Łukasza na Jelonkach, kaplica Matki Bożej Anielskiej w Laskach, kościoły w Łomiankach i Burakowie, Archikatedra Warszawska.

W przededniu XV Święta Dziękczynienia i przeniesienia w procesji dziękczynnej relikwi bł. Matki Czackiej i bł. Kardynała Wyszyńskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odwiedzimy miejsca ich spoczynku.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 2 lipca 2022 r.


„Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą” (Jk 2, 18-19)

Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki (ok. 40 km): parafia Św. Łukasza na Jelonkach, Archikatedra Warszawska i odcinki Warszawskiej i Mazowieckiej Drogi św. Jakuba wraz z kościołami jubileuszowymi

W dniu naszego pielgrzymowania 2 lipca przypada wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Licheńskiej - Bolesnej Królowej Polski , a 25 lipca minie 900 lat od otworzenia Drzwi Świętych w katedrze św. Jakuba Starszego (patrona pielgrzymów) w Santagio de Compostella.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 6 sierpnia 2022 r.


„A z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!". (Łk 9, 35)

Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki (ok. 35 km): parafia Św. Łukasza na Jelonkach, par. MB Saletyńskiej, sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach, Kopiec Powstania Warszawskiego, kościół Przemienienia Pańskiego na Miodowej.

W dniu naszego pielgrzymowania przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 3 września 2022 r.


„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”. (J 14, 6)


Celem naszego pielgrzymowania będzie Dom Św. Faustyny w Ostrówku.

Św. Faustyna - Helena Kowalska - przebywała w nim w latach 1924-25, jako pomoc domowa w rodzinie Aldony i Samuela Lipszyców. Warto zauważyć, że w jej 20-letnim okresie życia świeckiego, Ostrówek jest jedynym miejscem wskazanym jej przez Pana Jezusa, za pośrednictwem Ks. Jakuba Dąbrowskiego. To tu, w Ostrówku, Helena zakończyła świecki etap życia.

Zbiórka: Stacja końcowa linii metra M2 "Trocka"
Wyjazd: godz. 9.30 - trasa pielgrzymki ok. 65 km
Msza św.: godz. 13.30 w Ostrówku


Podczas pielgrzymki będziemy rozważali tajemnice Różańca św. i odwiedzimy m.in. Ossów (miejsce Cudu nad Wisłą) oraz Cmentarz Poległych w Bitwie Warszawskiej.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 1 października 2022 r.


„Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie”. (Łk 10, 20)

Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki (ok. 30 km): parafia św. Łukasza na Jelonkach, kaplica Matki Bożej Anielskiej w Laskach, kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, Archikatedra Warszawska, kościół Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim.

Na zakończenie pielgrzymek rowerowych w pierwsze soboty miesiąca 2022 r. zawierzaliśmy Opatrzności Bożej naszą codzienność i Ojczyznę za pośrednictwem Świętych, którzy byli bezpośrednio związani z naszą diecezją: bł. Matki Czackiej i bł. Kardynała Wyszyńskiego (w rok po beatyfikacji), bł. ks. Jerzego Popiełuszki (w 75 rocznicę urodzin) i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (w 200 rocznicę urodzin).

STRONA GŁÓWNA | REGULAMIN | ZAPISY 2024 | SKRZYNKA INTENCJI | WSPOMNIENIA TRASY | SPOTKANIA | KONTAKT | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego